Odstranění černých teček a redukce rozšířených pórů
 .
.
Mezi nejčastější problémy s pletí, kterých se lze zároveň jen velmi těžko zbavit, patří tzv. „černé tečky“ (komedony) a rozšířené póry. Stoprocentně je odstranit, to není nic jednoduchého. Ač už možná máte pocit, že jste zkusili všechno a ony stále nemizí, nevěšte hlavu! 
.

Takřka výhradně jsou na vině hormony, které regulují mazové žlázy, jež produkují sebum (kožní maz). To se následně stěnou póru dostává na povrch obličeje. Při normální produkci kožního mazu projde maz bez problémů pórem a pryč z něj, přičemž se rozprostře po celém obličeji, takřka neznatelně.

Problémy vznikají, když kožní žlázy produkují příliš mnoho kožního mazu. Nadbytečný maz se v póru míchá s dalšími látkami, například odumřelými kožními buňkami, čímž se pór ucpe. V důsledku toho nemůže kožní maz pór opustit, a dojde proto k jeho rozšíření.

Ačkoliv rozšíření přináší větší prostor, aby kožní maz pórem prošel, zejména v oblastech kolem nosu mohou maz v póru zadržet odumřelé kožní buňky. Jakmile k tomu dojde a svrchní část póru (složená z kožního mazu a odumřelých buněk) je vystavena vzduchu, dochází k její oxidaci a zčernání. Tak vznikají tzv. černé tečky, komedony.

.

Prevence:

Přestaňte používat všechny produkty péče o pleť, které mohou ucpávat póry nebo způsobovat, že budou mazové žlázy produkovat ještě více kožního mazu. Vyhýbejte se proto produktům, které jsou velmi mastné nebo s hutnou krémovou konzistencí, jako je většina produktů určených pro suchou pleť. V případě, že máte mastnou pleť, používání těchto látek vám způsobí ucpávání pórů.

Vyhněte se i produktům obsahujícím vysušující či dráždivé látky, které mohou stimulovat mazové žlázy k větší produkci kožního mazu.

Používejte pouze jemné, ve vodě rozpustné přípravky na čištění pleti a vyhýbejte se i klasickým mýdlům. Čistící přípravky, které pleť vysušují, poškozují proces jejího hojení a mohou za to, že na ní po delší dobu zůstávají červené skvrny. Pokud produkt způsobuje podráždění, může samozřejmě zvýšit produkci kožního mazu. Co se týče klasických mýdel tvaru kostky, jsou to právě látky, které mýdlo udržují v daném tvaru, jež mívají za následek ucpávání pórů.

.

Profesionální péče:

Péče doma je tedy základ, nicméně pokud již daným problémem trpíte, je velmi vhodné jej doplnit o profesionální kosmetické ošetření, které Vám k bezchybné pleti pomůže rychleji.
.
Vyberte si nejvhodnější způsob ošetření právě pro Váš typ pokožky:
.
1) Nejprve je potřeba pleť důkladně hloubkově vyčistit pomocí ultrazvukové špachtle či diamantové mikrodermabraze.
2) Poté můžeme přistoupit na další zákroky, které pomou k získání bezchybné pleti:
.
 .
.
Nejvhodnější ošetření právě pro Vaši pleť Vám rádi poradíme. Konzultace je u nás zdarma. Případně je vhodné se na začátek objednat na čištění pleti ultrazvukovou špachtlí či diamantovou mikrodermabrazí, při které Vám pomůžeme sestavit další plán ošetření.

 

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

ZTlkO