Odstranění celulitidy

.

.

Při celulitidě dochází ke zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány k povrchu kůže a vytváří na ní nevzhledné dolíčky, připomínající strukturu pomerančové kůry. V místě je značně omezen průtok krve a lymfy. Toto hromadění tukových buněk a jejich usazování způsobuje ztrátu pevnosti, jemnosti a elasticity pokožky a objevuje se nejčastěji na hýždích a stehnech. Tento stav nazýváme celulitidou.

.

Celulitidou je postiženo až 80% žen, oproti tomu muži jí netrpí téměř vůbec. Je to způsobeno jednak tím, že ženy mají v postihovaných oblastech tenčí kůži a více se jim v těchto partiích ukládají tuky. Druhým důvodem jsou hormony. Hormonální antikoncepce obsahuje estrogen v relativně vysokém množství, a proto není vhodná pro ženy, které se celulitidě chtějí vyhnout. Na vznik celulitidy má určitý vliv i věk a nadváha, přesto však není výjimečná u mladé a štíhlé ženy.

.

.

Příčinami vzniku „pomerančové kůže“ bývá zpravidla nesprávná životospráva, nedostatek pohybu, stres, nedostatečný pitný režim, kouření, dlouhé stání, nebo naopak sezení a také dědičnost a hormonální změny.

.         

Stupně celulitidy:

.

Dle míry postižení se celulitida dělí do čtyř stupňů:
1. stupeň – celulitida je patrná pouze při stlačení pokožky (tzv. štípacím testu)
2. stupeň – celulitida je viditelná zejména vsedě a ve stoje mizí
3. stupeň – hrbolky na kůži jsou viditelné ve stoje i vleže, nerovnosti jsou hlubší, kůže je chladná a při stisku může být bolestivá
4. stupeň – kůže je zbytnělá, tuhá a hrbolky jsou výrazné v jakékoliv poloze, tento stupeň celulitidy je považován za onemocnění a je třeba jej řešit

.

Nejúčinnější prevencí je vyvážený životní styl, dostatečný příjem tekutin a častá pohybová aktivita. Doporučuje se zejména chůze a plavání. Prokrvení pokožky a rozproudění lymfy také pomáhá otužování a saunování.

.

Když už „babské rady“ a domácí ošetření nepomáhá, je nasnadě jedno z odborných řešení tohoto problému, kterých je celá řada. V naší klinice nabízíme následující zákroky:

 .

.

1) Odstranění celulitidy pomocí VelaShape

.

VelaShape je v současné době nejmodernější technologie, která spojuje účinek radiofrekvenčního a infračerveného záření s mechanickou vakuovou masáží. Narušuje buněčné membrány tukových buněk a uvolňuje jejich obsah, aby je mohl lymfatický systém přirozeně odplavit z těla ven. Dokáže zredukovat celulitidu a vytvarovat problémové partie Vašeho těla. Také stahuje kolagenová vlákna a stimuluje tvorbu nových, tudíž přispívá k vypnutí pokožky a vylepšení textury kůže. To vše bez bolesti a bez viditelného zásahu.

.

Jedná se o jednu z nejpokročilejších technologií na ošetření proti tuku, povislé kůži, striím a celulitidě. Podobný účinkům LPG - VelaShape však navíc využívá infračerveného světla a radiofrekvence. Výsledkem je rozpad tukových buněk a zmenšení obvodu až o 7 cm. Procedura je naprosto bezbolestná a výsledky jsou znatelné již po jednom zákroku.

.

.

2) Odstranění celulitidy pomocí rázové vlny

.

Odtranění celulitidy pomocí rázové vlny patří jednoznačně k nejefektivnějším metodám současnosti. Již po první aplikaci pocítíte změnu, a to díky unikátní technologii, která kombinuje extrémně účinné akustické rázové pulsy s pulsy elektrickými. Tato kombinace způsobuje narušení tukové tkáně, zároveň podporuje novou činnost lymfatického oběhu a novotvorbu kolagenu, která navrací pokožce pružnost.

.

Rázová vlna Vám navíc zajistí redukci objemu tukové tkáně a zpevnění pojivové tkáně. Díky této kombinaci vlivů jsou splněny předpoklady pro úspěšný boj proti „pomerančové kůži“. Rázová vlna je jednou z nejoblíbenějších metod zejména díky viditelným výsledkům již po první aplikaci.

.

.

3) Odstranění celulitidy pomocí HIFU Ultherapy

.

Mít hladkou a pevnou kůži v oblasti hýždí a stehen je vroucím přáním většiny žen. V naší klinice vám nabízíme ke korekci celulitidy metodu, která aktivuje přirozené metabolické procesy v kůži - HIFU Ultherapy

.

Co do technických parametrů se jedná o přístroj fungující na bázi fokusovaného ultrazvuku. Ze speciální sondy jsou vysílány jednotlivé ultrazvukové vlny, jejichž účinek je koncentrován do jednoho bodu. HIFU příznivě ovlivňuje hlubokou podpůrnou tkáň a dostává se do dříve nedosažitelné hloubky 13 mm. Je to velice intenzivní ošetření, výsledný efekt je viditelný již po jednom ošetření. 

.

.

4) Odstranění celulitidy pomocí lymfodrenáže

.

Trápí Vás celulitida, bolavé a oteklé nohy nebo zácpa? Nebo jen máte sedavé zaměstnání bez pohybu? Celotělová přístrojová lymfodrenáž je komfortní, relaxační a přinese Vám rychlou úlevu zpravidla již po první aplikaci. Skvěle se hodí pro ošetření břicha, boků, hýždí, stehen nebo lýtek.

.

Tento druh masáže se doporučuje zejména při léčbě otoků a také ke zlepšení stavu pokožky. Kromě toho je lymfodrenáž také díky své schopnosti vyplavovat z těla toxiny dopuručována především jako prevence a léčba celulitidy. Rozproudění lymfy pomůže výrazně v boji s celulitidou. Nepopulární pomerančová kůže vzniká především usazováním odpadních látek, tuku a vody v podkoží. Pomocí speciální lymfatické masáže je možné lymfu aktivovat, dosáhnout vyplavení škodlivin z těla a tak zlepšit kvalitu a stav pokožky.

 .

 

 

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

ODI1MDdk